Twoja reklama na dziś

Instalacje multimedialne na lotnisku

Staram się być na bierząco z nowinkami technologicznymi na świecie. W zeszłe wakacje zaskoczyły mnie instalacje multimedialne na berliniskim lotnisku. Niemal każda ściana była interaktywna i składała się z wielu małych dotykowych ekranów. W porównaniu do Polski był to skok w przyszłość. W naszym kraju takie rzeczy pojawiają się coraz częściej ale to nadal coś co jest nowe. Instalacje
multimedialne to nie tylko obraz ale też i dzwięk, który jest interaktywny z naszymi poczynaniami. W wielu miastach powstają takie interaktywne mapy miast. To dobry początek do wprowadzenia takich rozwiązań na przykład w urzędach czy placówkach medycznych. 

Instalacje multimedialne jako droga do reklamy.

Instalacje multimedialne wprost łączą się z pojęciem digital signage, ponieważ najczęściej służą jako platformy reklamowe. Instalacje multimedialne sprawdzają się również w edukacji. Wiele szkół nawet w naszym kraju zastąpiło zwykłe tablice kredowe, interaktywnymi tablicami, które pozwalają na znacznie większe pole działania niż tradycyjna tablica. Co ważne działają one w zupełnie inny sposób niż tradycyjne ekrany, co pozwala pisać na nich bez użycia ekranu.

Co było zaskakujące na lotnisku?

Berliniskie lotnisko było o tyle niezwykłe że niemal w każdy miejscu można było spotkać instalacje multimedialne. To bardzo dobry zabieg reklamowy. Reklama, która ma nas dotyczy podąża za nami nie mal wszędzie. Inteligentne systemy działają nawet zasadzie rozpoznania głosu.  Chcąc czy nie chcąc i tak obijemy się o instalacje interaktywne, które sprzedadzą nam informację od reklamodawcy.

Czy w Polsce przydały by się takie . Już funkcjonują całkiem dobrze. W najbliższych latach powinny wyplenić zwykłe banery i reklamy papierowe. Przemysł zajmujący się wytwarzaniem ekranów digital signage i instalacji multimedialnych jest coraz większy i prężnie rozwija się za oceanem. Ten trend na inteligentne reklamy prędzej czy później pojawi się w Polsce.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.