Twoja reklama na dziś

Konkurencja na lokalnym rynku AGD

Młoda kobieta robi pranie w pralce AGD

Do tej pory mieszkańcy naszego miasta i okolic zaopatrywali się w sprzęt i artykuły gospodarstwa domowego w jedynym salonie, który funkcjonował już za czasów poprzedniej epoki. Mimo zmiany epoki nowi właściciele doskonale potrafili się przystosować do nowych czasów i wymagań. Zmieniło się w tym sklepie wszystko oprócz lokalizacji: wystrój, podejście do klienta, pojawiło się mnóstwo różnorodnych marek każdego rodzaju sprzętu, dla udogodnienia klientów wprowadzono różne formy nabycia sprzętu.

Do tej pory sklep agd Władysławo funkcjonował jako jedyny w mieście i nie musiał się martwic o klientów, gdyż nie posiadał żadnej konkurencji. Nagle na mapie naszego miasta pojawił kolejny dom towarowy agd Władysławo Okazało się po krótkim dziennikarskim dochodzeniu, że konkurencję zrobił syn właściciela pawilonu agd Władysławo. Nie mogąc się dogadać z ojcem w sprawach branżowych postanowił otworzyć własny niezależny biznes i nazwał go sklep agd Wejherowo bis. Szybko udało mu się pozyskać klientów, albowiem na początku swej działalności oferował mnóstwo rabatów i upustów, szczególnie tym, którzy kupowali u niego więcej niż jeden sprzęt.

Ponadto zakup kolejnego produktu w określonym odstępie czasowym (było to uregulowane odrębnym wewnętrznym regulaminem) skutkował preferencyjnymi cenami, co skutecznie przyciągało klientów. I dzięki temu syn szybko przerósł obrotami biznes ojca. Właściciel senior chcąc uchronić swój sklep agd Władysławo przed totalnym bankructwem postanowił się zgodzić na proponowane przez syna rozwiązania sprzedażowe. Patrząc teraz z pespektywy czasu i klienta na zawirowania na lokalnym rynku sprzętów artykułów gospodarstwa domowego okazały się one dobre dla klientów. Przyniosły możliwość zakupu sprzętu domowego po atrakcyjnych dla nich cenach i zmieniły oblicze sklepu agd Władysławo.

5 komentarzy to “ Konkurencja na lokalnym rynku AGD ”

 1. Tomi Says:

  Pamiętajmy że to Władysławowo. Miasteczko, które żyje tylko sezonem, a i tak sporo tam się dzieje co wynika z tego artykułu.


 2. mieszkanka Says:

  Jedne sklep zdecydowanie wystarcza i powiem szczerze żę AGD we Władysławowie można dostać w dobrej cenie i jakości właśnie w tym pierwszym sklepie. Mają chyba też siedzibę w Pucku bo kiedyś kupowaliśmy tam też meble. Polecam i myślę że konkurencja długo nie przetrwa przy tak mocnym graczu.


 3. jimi Says:

  To dziwne że we Władysławowie takie rzeczy w ogóle są. Przecież to super mała miejscowość, pełna meneli.


 4. zbigniew Says:

  Nic w tym dziwnego firma, która sprzedaje Agd nie jest z Władysławowa tylko z Pucka i od dawna tam istnieje. To jak na te warunki duża sieć sklepów. Fajnie że lokalnie tak się rozwijają bo nie
  tu korporacyjnych firm.


 5. Pan TO Says:

  Zgadzam się… Pan Zbigniew ma 100% racje. Lepiej rozkręcać lokalne firmy bo niedługo ugrzęźniemy w zagranicznych sklepach, które już przejmują rynek w Polsce. Zdominowały nawet AGD.


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.